banan webhosting
skok na obsah

Pocketpcsoft.cz

Terminologie používaná v souvislosti s PDAActiveSync - Synchronizační program pro operační systém PocketPC.

HotSync - Synchronizační program pro operační systém PalmOS.

Dotyková obrazovka - Obrazovky kapesních počítačů jsou schopny snímat tlak a pozici doteku. Toto je také základní způsob ovládání kapesních počítačů, kdy se absence klávesnice se nahrazuje buď virtuální klávesnicí na displeji či rozpoznáváním písma psaného na displeji (viz graffiti).

Graffiti - Způsob rozpoznávání rukou psaného písma na dotykovém displeji. Jedna část displeje je vyhrazena jako tzv. Graffiti ploška na kterou se píší perem znaky v přesně definovaném sledu tahů a systém na základě tohoto sledu rozpoznává o jaké písmeno se jedná.

Handheld - Handheld je druh kapesního počítače vyráběného s klávesnicí. Někdy se u nich můžete setkat také s označením mininotebook či malý notebook.

Kolébka - Zařízení do kterého se vkládá kapesní počítač za účelem synchronizace a u modelů vybavených dobíjitelnou baterií i dobíjení. Kolébka usnadňuje manipulaci a eliminuje množství kabelů na pracovním stole.

Palm - Název výrobce kapesních počítačů, pro které je používán operační systém PalmOS. Samotný pojem Palm definuje konkurenční platformu pro PocketPC.

PAN - Personal Area Network – osobní bezdrátová síť založená na bezdrátové technologii Bluetooth.

PIM - Personal Information Management - souhrnně označuje tzv. diářové aplikace, které umožňují vést informace o schůzkách, kontaktech či úkolech.

PocketPC - Platforma kapesních počítačů s operačním systémem Microsoft PocketPC 2002 (či předchozími verzemi operačních systémů společnosti Microsoft určenými pro kapesní počítače).

Stylus - Pero které se používá pro psaní na dotykovou obrazovku. Ve většině případů je umístěno přímo v těle kapesního počítače.

Synchronizace - Možnost aktualizovat změny provedené v kapesním počítači oproti programu na Vašem osobním počítači (např. Microsoft Outlook či Lotus Notes) a také naopak přenést změny z PC do PDA. Fyzicky synchronizace probíhá pomocí připojení přes sériové či USB, alternativně bezdrátové rozhraní a obslužný program na osobním počítači.

Virtuální klávesnice - Miniaturní klávesnice, která se zobrazí zespodu displeje a dotek perem na zobrazené políčko nahrazuje stisknutí klávesy u klasické klávesnice.

SDIO - Secure Digital Input/Output - podpora vstupu a výstupu SD karet a přídavných zakomponovaných zařízení.

flash ROM - je pevně stanovená část PDA obsahující normálním způsobem nesmazatelná data jako operační systém a hlavní programy.

created by banan.cz

created by banan.cz