banan webhosting
skok na obsah

Pocketpcsoft.cz

Užitečné programy pro PDAMimo základní programy, které nabízí operační systém případně samotná konfigurace, je samozřejmě možné si na PDA nainstalovat i jiné (pro dané prostředí určené programy, které se mohou v nejrůznějších situacích hodit. Ačkoliv je platforma Palm OS pořád aktivní, v tomto článku se zaměřím na programy určené pro Windows mobile.

Lingea lexicon - vynikající slovník, jehož verzi pro stolní PC dnes a denně využívám. Jeho standardní instalace zabírá příjemných 7 MB a obsahuje dohromady téměř 120 000 hesel a informací. Obousměrné překládání a intuitivní nalezání synonym či frází je samozřejmostí. Určitě se vám na cestách bude hodit, pokud si nevzpomenete hned na nějaké slovíčko.

Beta player - velice povedený multimediální přehrávač. Pomůže všude tam, kde by WMP potřeboval složitou instalaci kodeků, které zabírají nemálo místa. Je praktický, účelný a poradí si snad se všemi možnými formáty. Snadné je i nastavení pauzování a přetáčení obrazu na šíř displaye pro lepší požitek ze sledování. Je to freeware a výborně poslouží od přehrávání běžného videa až po flash animace.

Total commander - kdo by neznal proslulý file manager, který stejně jako na PC i tady značně zjednodušuje práci se soubory a díky němu se ve svých datech v PDA můžeme snáze orientovat a to rychleji a lépe, než je nám schopen nabídnout jakýkoli už instalovaný file manager. Program pro PDA je opět freeware takže není nad čím uvažovat.

BatMemTime - velice nápomocná systémová utilita, která nás (narozdíl od některých systémových sledovačů) přesně informuje o stavu energie v baterii. Umožňuje i zobrazení základních systémových nároků (včetně ukazatele stavu baterie) zobrazovat na Today obrazovce (plocha PDA). Opět je zadarmo a má několik málo kB takže se nikdy neztratí a nejednou oceníte přehled nad tím, jak dlouho vaše PDA vydrží bez dobití.

AceIT calculator - pokud vám z nějakého důvodu nestačí obyčejná, několikatlačítková kalkulačka, máte možnost zkusit tuto velice propracovanou vědeckou. Umožňuje počty snad všech možných i nemožných soustav s intuitivním zadáváním. Má velké množství nastavení, takže si můžete nechat zobrazovat pouze ty součásti, které používáte. Program je opět freeware.

uBook - aneb pokud si chcete přečíst eBook či běžné soubory pdf, je tento program jako stvořený pro vás. Nabizí podporu mnoha formátů, možnosti natáčení a zoomování obrazu a vůbec spoustu vychytávek, díky kterým si na svém PDA budete moci prohlédnou snad cokoliv. Program je freeware a mohu jen doporučit.

pocket IDOS - a opravdu užitečný, žel bohu placený program a sice veleznámý vyhledávač spojů. Na výběr máme vlakovou (vnitrostátní i evropskou) dopravu, autobusovou (MHD i dálkovou) dopravu a dokonce i obsahuje i letové řády ČSL. Samozřejmě za takový komfort neplatíme cenu pouze peněžní, ale také co se nároků na paměť týče je idos velice náročný. Ale pro ty, kteří rádi a často cestují je to takřka nezbytná nutnost.

created by banan.cz

created by banan.cz